У Рівному триває виставка робіт литовських митців (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

У Виставковій залі Рівненської організації НСХУ відкрилася виставка робіт литовських митців "Від Німану до Горині".

У Рівному триває виставка робіт литовських митців під назвою “Від Німану до Горині”. Такий міжнародний проект було започатковано за ініціативи Рівненської обласної організації НСХУ.

За словами голови організації Петра Подольця, спільно з литовськими колегами вони вирішили показати у Рівному литовський живопис як мистецтво країни Литва. Відтак до Рівного приїхали 38 робіт 16 художників із міста Алітус.

На відкриття виставки завітав представник литовської сторони – координатор мистецьких проектів Гінтарас Біла, а також аташе з питань культури Посольства Литовської Республіки в Україні Юргіс Гедріс, який надав рівненським митцям допомогу в організації доставки та оформленні робіт.

Після Рівного виставка мандруватиме іншими містами України – Луцьк, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернігів, Вінниця, Полтава, Кременчуг тощо. Загалом литовське мистецтво зможуть побачити у 10 містах країни.

За словами голови рівненської спілки художників Петра Подольця, на жаль, виставкова зала РОО НСХУ не в змозі вмістити все розмаїття сучасного литовського живопису. Тому наразі ведуться перемовини, щоби зробити такий масштабний проект у великих містах, таких як Київ, Львів тощо.

  • Так склалося, що у нас в Рівному немає достойної виставкової зали, де можуть представити свої роботи митці з інших країн, художники світового рівня. У нас є лише наша невеличка виставкова зала, яку утримує сама організація – ми самі проводимо тут виставки, самі платимо за неї, і не маємо з того ніякого фінансового прибутку, – говорить Петро Подолець. – Тому  складається таке враження, що наша влада не бачить і не чує нас. Вона не має ніякого відношення до образотворчого мистецтва міста і області. Хоча саме в нашій спілці – найкращі спеціалісти в області, але всі гранти, всі програми з підтримки митців проходять повз нас. Крім цього, у нас в області досі немає Художнього музею, і це також величезна проблема, яка нікого з чиновників не хвилює.  Про це говориться не один рік, але ситуація не міняється.

Виставку можна подивитися до 1 липня за адресою вул.16 Липня, 2.

Після цього у Виставковій залі РОО НСХУ до Міжнародного дня архітектора буде представлено найкращі проекти спілки архітекторів Рівненщини.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ