У Рівному виділять тисячі гривень на стінопис

Рівне збираються прикрасити муралами. Автори урбаністично-мистецького проекту «The Street Walls» вирішили створити ще один гігантський мурал. Цього разу розмальовуватимуть дев’ятиповерхівку. Навіть художника та ескіз малюнку обиратимуть через конкурс. Обіцяють, якщо все заплановане вдасться втілити, то вже у липні рівняни та гості міста зможуть помилуватися новою «фотозоною». І не одною, адже крім цього організатори готують ще «сюрпризний» мурал.

Сучасний вуличний стінопис в останні роки став доволі популярним. Чимало муралів створили у Києві, Хмельницькому, Івано-Франківську, Кам’янець-Подільському. У Рівному теж є кілька малюнків на стінах будинків, щоправда, поки муралізм не став таким популярним заняттям, як в інших містах. Торік, до прикладу, в рамках проекту «The Street Walls» художники розмалювали внутрішню 4-поверхову стіну коридору в головному корпусі НУВГП. Цього року проект вирішили продовжити, щоправда, малюнок не ховатимуть «у коридорах» навчальних закладів міста, а нанесуть на стіну багатоповерхівки.

За словами організаторів, обираючи будинок, зважали на багато факторів. Зокрема, щоб він був утепленим, щоб це був багатолюдний затишний район, щоб поряд знаходилися і школа, і університет. Врешті зійшлися на 9-поверхівці, що на Міцкевича, 9. Мешканці будинку та голова ОСББ , за словами ініціаторів проекту, лише всіляко підтримують ідею. Після того як узгодили місце муралу, взялися обирати художника та ескіз. Днями автори проекту «The Street Walls» оголосили конкурс ескізів для художників.

– Триватиме конкурс два тижні, тому дуже запрошуємо всіх, особливо рівненських муралістів, долучитися. Надсилайте свої ескізи, адже ваша робота може прикрасити стіни нашого міста, – закликає  керівник проектів ГО «Простір»» Вікторія Власюк.

Тільки після визначення переможця конкурсу та обрання ескізу муралу фахівці зможуть порахувати кошторис. За попередніми підрахунками, щоб створити мурал на площі 250 метрів квадратних, знадобиться близько 150 тисяч гривень.

– Це максимум. Маємо надію, що це буде набагато менша сума. Остаточно зможемо сказати тільки 20 червня, після визначення переможця конкурсу. Переможе той, хто найбільше сподобається компетентному журі нашого конкурсу. Ну і звісно, важливо, щоб малюнок відповідав таким критеріям, як художня цінність, доповнення міста, а не ефект «вирви око», певний зміст малюнку. Обов’язковим є те, що мураліст сам виконуватиме свою роботу. Тому переможцем конкурсу може бути тільки повнолітній художник чи художниця. Бо це робота на 9 поверсі в люльці за різних погодних умов, тому-то мають бути дотримані усі правила безпеки. Це має бути доросла, свідома людина, – додає Вікторія.

Фінансування у розмірі 70 тисяч гривень має надати міська влада, адже проект переміг у конкурсі громадських ініціатив «Рівне – місто унікальних подій». Решту коштів пожертвують спонсори.

Окрім цього гігантського муралу громадська організація «Простір» збирається створити ще один «сюрпризний». Виконають його повністю за кошти меценатів на одній з рівненських шкіл. Що збираються зобразити на стіні навчального закладу, як, власне, і номер школи, поки тримають у таємниці.

– Є вже мураліст, який готовий малювати… Ми не хочемо у Рівному обмежуватися двома-трьома муралами. Потрібно буде побачити, яка буде реакція людей. Тоді стане зрозуміло, в якому напрямку рухатися, – поділився голова правління ГО «Простір» Олександр Ковальчук.

За словами організаторів, в рамках конкурсу планують зробити такий собі кейс для всіх бажаючих надалі створювати в місті подібні малюнки. Бо ж такий проект, кажуть, нічим не відрізняється від того, щоб побудувати маленький будинок або ж зробити ремонт великої вулиці. У цьому проекті також є планування, є різні команди, маса комунікацій, бюджети, плани, виконання, контролінг.

Прогнозують, що мурал, якщо він виконаний правильно, то навіть під впливом погодних умов може бути прикрасою будинку приблизно на десяток років.

Начальник управління культури Тарас Максименко додає:

– У нас немає цікавої архітектури, але якщо ми могли б розвинути ці паростки ідеї і зробити у Рівному тисячі подібних малюнків, то могли б перетворитися на креативне місто, куди б люди хотіли їхати.

Художники можуть надсилати свої ескізи та пропозиції до 15 червня. Згідно з планом, мурал мають виконати за 14 днів.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ