У Рівному відкрилася персональна виставка Олександра Самчука (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

У Виставковій залі Рівненської обласної організації НСХУ відкрилася персональна виставка рівненського художника Олександра Самчука. На виставці, приуроченій до 60-річного ювілею митця, представлено близько 30 робіт різних років, більшість з яких перебувають у приватних колекціях рівнян.

На ювілейній виставці Олександра Самчука представлено полотна, написані в різні роки, починаючи з 1983 року. Найсвіжіші з них (на яких ще, можливо, не висохла фарба, зауважує митець) – такі як «Старовина», «Ночви», пейзаж із зображенням возу з яблуками.

За словами художника, йому хотілося відібрати свої найбільш значущі роботи і подивитися на них з відстані років.

– Підійшов той час, коли хочеться викристалізувати якісь риси, які були, коли ще починав малювати. Тому що за роки роботи з’являлися певні нашарування, і тепер, можливо, треба подивитися на себе збоку. Пройшов час, деякі роботи давно не бачив, дещо призабулося і мені хочеться його відновити і в пам’яті, і по відчуттях. В цьому ідея виставки – відібрати щось найбільш значуще і подивитися, де я зараз знаходжуся і в якому напрямку рухатися далі, – говорить Олександр Самчук. – Останнім часом було багато етюдів, написаних на враженнях, миттєвих, так би мовити, де не завжди прописані деталі. А тепер треба трохи заспокоїтися і продовжити ту працю, з якої я починав колись.

Олександра Самчука називають художником, у творчості якого – «сіль землі». Протягом багатьох років він залишається вірним рідним волинським пейзажам, майстерно зображує сільську природу Рівненщини і прості, звичні кожного українському селянину речі. Та на жаль, глобалізація торкнулася і українського села, тому сьогодні багато з тих речей, що були близькі і дорогі серцю митця, який народився і виріс в селі, змінюються, відживають своє і залишаються у минулому сторіччі.

– Я народився в селі Новий Двір, що під Рівним, а зараз все міняється, стає іншим, міським, і мені стає шкода того автентичного сільського життя. Тому, напевно, я горнуся до таких звичайних речей, які втрачаються, відходять у минуле, і хочеться їх не упустити, адже в них закладена якась духовність і справжність.

Так, наприклад, полотно «Модерн», на якому зображено потрощений стілець – сумна метафора усього того, що віджило себе і більше не повернеться у людське життя.

Більше читайте на ГОЛОСНО згодом.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ