У Рівному вперше показали роботи Косміаді, присвячені Волині (ФОТОГАЛЕРЕЯ)

«Волинь у спогадах Георгія Косміаді (1886-1967 рр). Експонується вперше» - таку назву має виставка, що відкрилася у Рівненському краєзнавчому музеї.

В основу експозиції лягли роботи, написані Георгієм Косміаді у Гамбурзі в 1941-1961 роках, які привезла до Рівного його дочка Надія Косміаді. Організатори виставки відібрали 38 картин, написаних маслом,  темперою та  аквареллю, які тематично пов’язані з Рівним та Волинню.

Відтак глядач може побачити пейзажі Рівного  та  його  околиць  такими, якими  запам’ятав їх  художник і зберіг у своїй пам’яті. Зокрема, це така знакова для родини Косміаді робота як «Час для чаювання», що віртуально пов’язувала художника з його далекою родиною. А також робота «Хрест на могилі Юри Косміаді», картини, де зображені натюрморти та краєвиди Рівненщини, парки та деякі старовинні будівлі Рівного, палац Любомирських, Горинь, дорога на Олександрію тощо. Представлені на виставці і роботи його учнів, зокрема ескізи для друку на тканині.

Дочка художника Надія Косміаді, яка невдовзі святкуватиме 95-річчя, зазначила, що її батько з надзвичайною теплотою згадував роки, проведені у Рівному, адже тут, за його словами, він знайшов «поле, яке міг засіяти».

Нагадаємо, що кращі роки свого  життя Георгій  Косміаді (1917-  1939)  прожив у нашому місті, викладаючи малювання  та  образотворче  мистецтво в усіх  навчальних закладах  міста,  організовував  та  проводив  виставки  картин  своїх  учнів, а також  різноманітні  культурно-мистецькі заходи і залишив по собі яскравий  слід  у  культурному житті  Рівного  міжвоєнного  періоду.

Виставка у Рівному триватиме до 31  березня, а далі мандруватиме містами Волині.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ