Унікальну скрипку рівненського майстра тестував Василь Попадюк

Рівненський майстер-винахідник Олег Шевчук не припиняє удосконалювати свої творіння. Два роки тому він створив унікальну акрилову електроскрипку для рівненської скрипальки, учасниці тріо «Срібна терція» Людмили Скрипки, яка після цього почала власну сольну кар’єру. Але не зупиняючись на першому вдалому експерименті, Олег Шевчук розпочав роботу над другою скрипкою.

Сьогодні робота над «Violin-Spring» – так називає свою другу скрипку Олег Шевчук – продовжується. Немає меж досконалості, переконаний майстер, а відтак не припиняє удосконалювати звучання унікального електроінструменту. «Violin-Spring» має зовсім інший дизайн – на мотиви весни (Spring), динамічне підсвічування, яке реагує на коливання струн, та унікальний електромагнітний датчик для зняття звуку. На доводку інструменту було витрачено не одну безсонну ніч, було реалізовано не одну нову ідею. Відтак, майстер старався врахувати враження і побажання різних людей, з різною анатомією, аби інструмент був зручним для всіх.

Нині початковий варіант скрипки «Violine-Spring» зазнав суттєвих змін, але процес відладки та тестування скрипки досі не припиняється. Оскільки сам Олег не має ні музичної освіти, ні досвіду виготовлення музичного приладдя – до цього у його майстерні народжувалися лише ваги та моделі безпілотників, – для нього є важливою думка і поради музикантів та знавців струнних електроінструментів, людей, які мають досвід роботи з електронною музикальною апаратурою.

– Зокрема, ми досить тривалий час співпрацювали з талановитими хлопцями зі Львова: майстром музичних електроінструментів Тарасом Ватаманюком і скрипалем Тарасом Рубаєм. Вони допомогли вивести скрипку на якісно новий рівень і по звуку, і по ілюмінації. Власне, ми підганяли її під вимоги Тараса Рубая, переробляли, удосконалювали. Ватаманюк Тарас винайшов абсолютно новий датчик, який на сьогодні, напевно, єдиний такий у світі. Раніше щось подібне було в електрогітарах, а ми спробували поставити його на скрипку. Це дало новий звук – не такий різкий, набагато м’якший, ніжніший, у скрипки проявилася індивідуальність, – розповідає Олег Шевчук.

Майстер пояснює, що саме датчик – та деталь, яка дає звук на електроінструмент і відрізняє акустичну скрипку від електроскрипки. Відтак маємо зовсім інший принцип отримання звуку. Новий же винахід дозволив створити таке звучання, яке зацікавило професійних скрипалів. Зокрема, скрипку рівненського майстра тестував відомий в усьому світі музикант-віртуоз Василь Попадюк.

– Ми зустрілися в Києві, у Палаці «Україна», і Василь Попадюк півтори години не випускав цю скрипку з рук, – розповідає Олег Шевчук. – Тобто він не просто грав, а експериментував з нею, вивчаючи її, пізнаючи її можливості. А оскільки він дуже емоційна людина і так само експресивно грає, то навіть пошкодив собі пальця – чим налякав мене, адже пальці для скрипаля – то все: робота, кар’єра, життя!!! Але все обійшлося «малою кров’ю» – інтерес скрипаля до скрипки не пропав, а я зробив собі висновки на майбутнє щодо конструкції. Дуже вдячний Василю Попадюку за таку честь – він цікава і на диво проста в спілкуванні людина.

Сьогодні скрипкою рівненського майстра цікавляться й інші музиканти, зокрема і з-за кордону – скрипалі з Мальти, США, Молдови.

– Єдина проблема – всі хочуть її попробувати «вживу», потримати в руках, а на відстані, само собою, оцінити інструмент важко. Потрібно зустрічатися, тестувати в реальному часі, а в Україну далеко не всі хочуть їхати. Тому ми поки що продовжуємо наші творчі пошуки, – пояснює майстер.

За словами Олега Шевчука, продати винахід не так-то й просто – інструмент виявився далеко не дешевим, і можна поки що тільки мріяти про те, щоб хоча б компенсувати витрати.

– В тому-то і різниця між хобі і професійною діяльністю – за хобі не платять, – сміється Олег Шевчук. Втім, скрипку «Violine-Spring» залюбки беруться тестувати та демонструвати на своїх концертах відомі скрипалі. Тому, не виключено, що зовсім скоро скрипка рівненського майстра зазвучить в багатьох містах України і її побачать у віртуозних руках ще одного відомого скрипаля.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ