На честь легендарного футболіста з Рівного проведуть турнір

У понеділок, 4 червня, на стадіоні «Авангард» у Рівному відбудеться офіційне відкриття обласного футбольного турніру пам’яті видатного гравця Володимира Дударенка.

Уродженець Золотієва є єдиним представником Рівненщини, який викликався до збірної Радянського Союзу з футболу. Минулоріч прославлений футболіст на 72-му році пішов з життя.

У турнірі пам’яті Володимира Івановича Дударенка візьмуть участь шість команд, складених із гравців 2004-2005 року народження. Вже підтвердили свою участь в турнірі чотири команди з Рівного, а також по одній з Дубна та Зорі. Відвідати змагання планує брат Володимира Дударенка – Микола, запрошені також відомі в минулому українські футболісти.

Свої перші кроки у футболі Володимир Дударенко робив у рідному для себе Золотієві (нині – мікрорайон Рівного). Саме там його запримітили тренери рівненської команди майстрів «Колгоспник». Провівши за місцеву команду п’ять сезонів, молодий нападник отримав повістку в армію і продовжив кар’єру у львівському «СКА». Однак зоряний час Володимира Дударенка прийшовся на період виступів за московський «ЦСКА». В столичну команду гравця запросив Сергій Шапошников, під керівництвом якого футболіст грав за львів’ян.

– Дударенко грав на позиції крайнього нападника, був невисокого зросту, але при цьому настирним – ліз, обігрував. У 1970 році у складі «ЦСКА» він став чемпіоном Радянського Союзу. Наш земляк потрапив у список 33 найкращих футболістів СРСР. За збірну Володимир Дударенко провів дві зустрічі – проти Мексики та Сальвадору, – розповідає один з тренерів Рівненської ДЮСШ з футболу В’ячеслав Кобилецький, який був особисто знайомий з Дударенком.

Загалом за московську команду Володимир Дударенко провів 184 матчі, у яких відзначився 27 голами. Згодом «ЦСКА» очолив прославлений хокейний тренер Анатолій Тарасов. Прийшовши у футбольну команду, Тарасов почав впроваджувати в тренуваннях хокейні методи, зробивши акцент на фізичній підготовці.

Володимир Дударенко казав, що якби сучасним футболістам дати такі навантаження, то вони попадали б. Була така вправа: гравці бігли в парах паралельним курсом, тримали в руках 20-кілограмові гирі і перекидували їх один одному.

– Якщо казати про нього як про людину, то від нього ніколи не почуєш лихого слова, завжди підкаже, допоможе. Тоді футбол був святом. Це зараз є купа різної інформації, телебачення, Інтернет. Якщо Володимир Дударенко приїжджав в Золотіїв, постійно привозив якісь подарунки, футболки, м’ячі. Він з нами грав, підказував – таким я його пам’ятаю, – додає В’ячеслав Кобилецький.

Старожили місцевого тренерського цеху розповідають, що рівень чемпіонату СРСР був дуже високим. І отримати виклик у збірну та входити в число найкращих гравців чемпіонату – дорогого коштує.

Турнір пам’яті Володимира Дударенка планують зробити традиційним. Для хлопчаків це чудова можливість відточити свою майстерність, зарекомендувати себе. Так, як колись це вдалося зробити Дударенку.

– Це тільки початок, адже це перший турнір. Ми покажемо, що вміємо грати у футбол, випробуємо свої сили на фоні інших команд. Очікуємо хорошого футболу. Володимир Дударенко народився в Золотієві, так само як і я. І для мене честь грати на цьому турнірі, – говорить капітан команди з Рівного Борис Левчук.

Матчі будуть відбуватися у вечірні години на стадіоні «Авангард». Турнір проходитиме по круговій системі у формі чемпіонату. Перші три команди отримають кубки, медалі, грамоти. Також передбачені індивідуальні призи для найкращих гравців та тренерів.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ