Вчителі з Донбасу переймали досвід у рівненських пластунів

27 педагогів зі Слов’янського району Донецької області приїхали на триденний семінар до Рівного, аби перейняти досвід місцевих пластунів.  Візит відбувся у рамках спільного проекту Молодіжної організації Пласт НСОУ «Станиця Слов'янськ» та відділу освіти Рівненської районної державної адміністрації. Гостям з Донбасу презентували місцеву пластову виховну систему, провели екскурсію пластовою оселею в селі Волошки Рівненського району та показали особливості рівненського пластового руху.

Нині пластові програми діють у 18 школах Рівненського району, в яких налічується близько 500 дітей. Пластунів навчають патріотичному вихованню, пізнанню природи та життя серед природи, умінню працювати та досягати цілей в колективі.

– Зараз є діти, які з 2 років починають пластувати разом з батьками. Вони мають свої табори, проводять різні заняття. З 6 до 12 років – це пластуни-новаки. По-різному люди потрапляють в Пласт: хтось приходить змалечку, а хтось після 18 років – у кожного своя історія і свій шлях. Для мене це стиль життя, який став роботою. За освітою я вчитель іноземної мови і літератури, тобто маю педагогічну освіту. Можна сказати, що я працюю в тій сфері, у якій навчалася, – говорить учасниця рівненського осередку пластунів Оксана Шевчук.

Педагоги з Донеччини з цікавістю розпитували у своїх рівненських колег про розвиток пласту на Поліссі, обмінювалися думками та планами. Окрім вчителів, зі Слов’янська приїхали також деякі батьки дітей, які займаються пластом.

– Пласт єднає Україну. Для нас, слов’янських пластунів, це вже друга почесна місія. У 2015 році завдяки дружнім стосункам пластунів ми підписали угоди про співпрацю між містом Самбір і містом Слов’янськ. Нам дуже цікавий ваш досвід. Вдячні, що ви приймаєте нас на тренінг. Ми думаємо в першу чергу про дітей слов’янських районних шкіл, а також про те, хто з ними буде працювати. Робота в Пласті – це спільні зусилля батьків і дітей, – зазначив куратор групи зі Слов’янська Вадим Овчаренко.

За словами координатора Пласту в Рівненському районі Юрія Шадого, Пласт може ефективно функціонувати як при школі, так і при позашкільному закладі. В перспективі навички, здобуті дітьми в колективі, дозволяють якісно підготуватися до дорослого життя.

Під час тренінгу у Рівненському районі слов’янські педагоги отримали всю необхідну методологічну інформацію, ознайомилися з особливостями національного скаутингу та передовими підходами в моральному, фізичному, інтелектуальному та естетичному вихованні дітей.

Захід відбудеться в рамках ініціативи «Проекти підтримки громадських ініціатив» проекту «Громадський пояс Донбасу», що реалізовується Західноукраїнським ресурсним центром у партнерстві з Центром Громадської адвокатури та Товариством Лева, за фінансової підтримки ЄС та адміністрування ГО «Точки доступу».

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ