Великі та малі перемоги рівненських веслувальників

На початку літа в Рівному провели обласний чемпіонат з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат, за результатами якого відібрали збірну команду Рівненщини на чемпіонат України серед школярів. На всеукраїнські змагання до Ковеля поїхало 22 юних веслувальника, які достойно проявили себе на відповідальних змаганнях.

Дівчата 2004 та 2005 року народження Євгенія Горбатюк та Христина Грицюк перемогли на дистанції 2 кілометри в каное-двійці. А юнаки старшої групи (2002-2003 роки народження) Микита Бруханський та Олег Кожушок стали третіми на дистанції 3 км. Цей успіх дозволив хлопцям виконати розряди «Кандидатів у майстри спорту». Крім того, четвірка каноїстів з Дубно виборола «бронзу» на дистанції 500 метрів.

Загалом на чемпіонаті України з веслування серед школярів взяли участь близько 700 спортсменів з усіх регіонів України. Рівненщина в командному заліку зайняла 11 місце з-поміж 24 команд.

– Це досить хороший результат, зважаючи на те, які серйозні області з нами змагалися. Там набагато більша кількість шкіл, більше тренерів працюють, досконаліша матеріально-технічна база та фінансування. При тих умовах, які у нас є, ми себе досить непогано показали. У нас немає постійної тенденції до здобуття результатів у цих змаганнях. Але часом бували дещо кращі результати. Найпотужніша з філіалів на сьогодні дубенська школа. Так склалося, що найсильніша школа каное в нас знаходиться в Дубно, а байдарки – в Рівному, – розповів тренер юних веслувальників Олександр Яцюк.

Після Ковеля місцеві веслувальники відправилися у Добротвір на Львівщину, де проходила зональна першість України, так звані «Стрімкі човни». Команда Рівненщини здобула на цих змаганнях вісім призових місць. До слова, західна зона вважається найсильнішою за рівнем учасників.

На сьогоднішній день єдиним представником Рівненської області в юнацькій збірній України з веслування є байдарочник Роман Булавський, який зараз у Житомирі готується до чемпіонату світу серед юніорів. Кандидатом до молодіжної збірної України (до 23 років) є Владислав Тарасюк.

– Коли спортсмени стають дорослішими, у нас більше превалюють центри підготовки веслування – Одеса, Миколаїв, Вінниця та Дніпро. Ми найкращих своїх вихованців теж намагаємося віддавати в ті школи. Якщо вони є «Кандидатами» чи «Майстрами спорту», членами збірної України, тоді вони переходять на кращі умови. У них там більше шансів себе проявити, – пояснив тренер веслувально-спортивної бази «Басів Кут» РОО ФСТ «Україна».

На веслувальній базі в Рівному займається близько 40 дітей. В літній період тренування проводяться щодня, окрім понеділка. Наставники майбутніх чемпіонів розповідають, що в секцію приймають усіх бажаючих, хто вміє триматися на воді. Хоча раніше проводився більш серйозний відбір.

Новоспечені чемпіонки Христина Грицюк та Євгенія Горбатюк – подруги з дитинства. Дівчатка розповіли, що не очікували на першому для себе чемпіонаті України здобути перемогу. Після успішного виступу в Ковелі спортсменки встигли вибороти дві «бронзи» в Добротворі.

– Літом 2015 року я прийшла на базу і тренер запропонував займатися веслуванням, – пригадує Христина Грицюк. – Для мене спочатку це було таке собі хобі, але без особливої цікавості. А потім Женя (партнерка по каное-двійці) з подругою почали досягати успіхів і мені теж захотілося. Ми з нею товаришуємо більше семи років. Спочатку в мене зовсім не виходило, бо я висока і мені важко тримати баланс. Врешті я кинула це заняття. Але у 2017 році прийшла знову і почала займатися більш серйозно, довелося терпіти. Згодом почала тягнутися за старшими дівчатами, гребла за ними. Потім тренер сказав, що ми з Женею будемо виступати в двійці, – говорить веслувальниця.

В наступному році дівчата вже не зможуть виступати разом в парі через специфічні вікові правила, тому Євгенія планує зосередитися на одиночних виступах та виконати розряд «Кандидата у майстри спорту» або «Майстра спорту».

Наразі юні спортсменки зосереджені на тренувальному процесі, який щоразу інший. Пояснюють, що веслування на витривалість змінюється швидкісним, так само змінюється дистанція. Коли Басів Кут замерзає, спортсмени плавають Устею, а також займаються загальною фізичною підготовкою в тренажерному залі, бігають кроси. Крім цього, взимку грають в хокей на замерзлому озері.

Бронзовий призер у старшій віковій групі Микита Бруханський зізнається, що на веслування його привела мама, яка раніше сама займалася цим видом спорту. Чотири роки наполегливих тренувань дозволили хлопцю вперше опинитися на п’єдесталі чемпіонату України.

Із закупівлею інвентарю для тренувальної бази допомагають спонсори. Зокрема, семиразовий чемпіон світу з веслування Юрій Гурін живе і працює в Ірландії, але періодично приїжджає в Рівне, допомагаючи оновлювати матеріально-технічну базу. Долучаються до цього й інші колишні спортсмени, які виїхали за кордон, однак не забули про те звідки вони родом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юні веслувальники з Рівненщини форсують Басів Кут

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ