Рівняни прийшли до храму пом’янути усіх спочилих християн

Троїцька поминальна субота – найважливіший день у православному світі, присвячений поминанню покійних. Відразу ж після Троїцької суботи настане інша, не менш значуща подія – Трійця. Як і більшість православних подій, Троїцька поминальна субота не має фіксованої дати, вона відзначається у суботу перед Трійцею в цьому році – це 26 травня.

Христова церква вчить, що душа безсмертна. Люди помирають в різний час, беручи з собою досвід прожитих літ. Якщо людина прожила життя праведно та достойно, тоді душа її буде в Царстві Небесному, а якщо життя людини було сповнене гріхів, тоді душа буде перебувати в пекельних муках. І така душа потребує допомоги. Церква, як любляча матір, піклується за своїх дітей, – не тільки про живих, але й про спочилих. Тому люди мають від Бога великий дар – право молитися до нього і надію бути почутими.

Поки людина жива, вона здатна каятися у гріхах і творити добро. Після смерті ця можливість зникає, але залишається надія на молитви живих. Господь Ісус Христос неодноразово здійснював зцілення хворих за вірою їхніх близьких. Житія святих містять безліч прикладів того, як за молитвою праведників полегшувалася посмертна доля грішників, аж до їх повного виправдання. Якщо ж молитва звершується за людину, вже помилувану Богом і знаходиться в райських обителях, вона все одно не залишиться марною, а звернеться на благо тих, хто молиться. Молитва за покійних – це наша головна і неоціненна допомога тим, хто відійшов в інший світ. Померлий не має потреби, за великим рахунком, ні в гробі, ні в могильному пам’ятнику, ні, тим більше, в поминальному столі – все це лише данина традиціям, нехай і вельми благочестивим. Але молитва за померлих – це обов’язок кожного православного.

За померлих можна молитися як у приватній, домашній молитві, так і в молитві церковній. Особливу силу має церковна молитва тому, що вона сильна в єдності багатьох. Вона подібна до маленьких струмочків, які зливаються в могутню ріку. Вона – як багатоголосий хор, спів якого піднімається до Престолу Божого. Сам Господь Ісус Христос відкрив нам цю істину, сказавши, що якщо двоє або троє зберуться і попросять з вірою щось в ім’я його, то вони отримають по молитві своїй. Тому церква встановила особливі дні поминання померлих, в які посилено моляться за прощення та відпущення гріхів спочилих православних християн. Церква просить, щоб ті в кого є хоча б маленька надія на спасіння, по безмірній милості Божій були помилувані та прийняті для вічного блаженства в Царство Небесне. Одним з таких днів є Троїцька поминальна субота.

Особливе значення для спочилих має милостиня. Вона може бути різною: допомога убогому, втішання та допомога хворому, відвідання ув’язненого. З ними можна поговорити, подати їм те, чого вони потребують, і попросити, щоб помолилися за душу спочилого. Бо за словами Євангелія сам Спаситель приймає те, що людина з милосердя подає ближньому, який перебуває у скруті чи має якусь потребу. Поминання спочилих і для нас має велике значення у справі спасіння. Звершуючи поминальні молитви ми виконуємо заповідь любові до ближнього, а своєю милостинею ми заслуговуємо милість у Господа до себе, бо сказано: «Блаженні милостиві, бо вони помилувані будуть».

З кожним днем наближається той час, коли і ми, подібно спраглим у пустелі, будемо чекати, щоб хтось подав за нас милостиню або палко помолився у храмі Божому чи вдома. Тож, пам’ятаючи про цей час, творімо молитву за померлих – щоб Господь послав людей, які і за наше упокоєння колись йому молитимуться.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ