Хто тепер займатиметься рівненськими підземеллями?

Близько півтора року у  парку Шевченка відкопали цікавий об’єкт – вимуровані кімнати. Що це за будови достеменно не знають ні працівники культури, ні науковці.

Одні кажуть, що це датування мурувань і того, що знайшли, може складати 1000 років – це X-XI століття, другі вчені стверджують, що це XVII-XVIII століття. Тим не менше, знахідку вирішили законсервувати і перетворити її на туристичну родзинку. Довгий час тривала клопітка робота з очищення цієї пам’ятки. В бесіді із одним із місцевих видань, начальник міського управління культури Тарас Максименко зауважив, що до цієї роботи долучилося чимало охочих. Цитуємо: «Першість тут належить організації «Родовід» та Товариству охорони пам’яток культури й історії. Ми порахували, що близько 189 тисяч гривень забезпечили саме волонтери своєю працею. Роботи над розкопками проводилися без залучення бюджетних коштів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Чи вистачить європейських грошей на реставрацію рівненського підземелля?

У січні 2017 року проект подали на отримання гранту. Торік у червні пройшли до другого етапу відбору, а у вересні 2017 року отримали підтвердження з Брюсселю, що таки отримаємо гроші на наш проект з облаштування розкопок. Під цей проект Європа готова надати 443 тисячі євро. І десять відсотків від цієї суми повинне забезпечити місто.

Кілька місяців тому в Рівному представили проект, як виглядатимуть підземелля після реставрації. А нещодавно стало відомо, що управління культури шукає нову проектну групу для роботи із підземеллями.

– Ми зробили певні коригування з приводу проектної групи, яка там виконує проект. Бо у нас просто немає таких, хто б проектував пам’ятки … Уявіть собі, що ми зараз сідаємо із людьми і починаємо придумувати велосипед, а тут приїжджає група, яка вже цей велосипед знає, як своїх п’ять пальців. От ми таку групу зараз взяли. Це Лукянчук, Тихонова і Кидун. Це і ніжинські підземелля, і парк історії «Київська Русь» у Києві. Пані Тихонова – це відомий реставратор. Я скажу, що ця група буде розробляти всі конструктивні рішення по консервації і музеєфікації,- розповідає начальник управління культури.

І додає:

– У Рівному таких людей немає. У нас є консультанти, у нас є хороші спеціалісти, наприклад Оксана Байцар – наш місцевий консерватор-реставратор (викладач у НУВГП). Вона включається. Включається і кафедра будівельних матеріалів, бо нам треба конструктивні певні рішення. Адже це дуже складна технологічна робота. Дешевше і простіше було б побудувати нові підземелля, ніж від реставрувати старі. Але в тому і лоск, в тому і родзинка, що в Європі беруть старі речі і їм дають нове життя. І ми зробимо теж саме, – резюмував Максименко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Секта» чи товариство за інтересами? Відомий рівнянин – про «Коло слухачів»

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ