Як рівнянам повертають заборговану зарплату

За словами директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олексія Шамака, на сьогодні Рівненщина посідає 13 місце по Україні серед областей-боржників.

Станом на 1 липня заборгованість по заробітній платі сягнула 43,3 мільйона гривень. Найбільше боргують підприємства міста Рівне. Управлінці запевняють: роблять усе можливе, аби якнайшвидше віддати людям борги.

– Від початку року і до 1 липня загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати зменшилася на 10,3 мільйона гривень і становила 42,963 мільйона гривень. На сьогодні заборгованість наявна на п’яти економічно активних підприємствах та трьох підприємствах, щодо яких реалізуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом. Керівники підприємств-боржників розробили графіки погашення заборгованості і вони перебувають на постійному контролі міської комісії, – розповідає заступник начальника управління праці та соцзахисту міста Денис Наумов.

За даними управління, найбільший розмір заборгованості на ПРАТ «Рівнеазот» – 37,9 мільйонів гривень. Проте підприємство щомісячно частково погашає заборгованість. З початку року підприємство погасило 12,1 мільйона гривень.

Найскладніша ситуація із виплатою заробітної плати по місту на ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод».

– На сьогодні виплата заборгованості на ДП «Рівненський автомобільний ремонтний завод» відбувається за рахунок реалізації майна підприємства державною виконавчою службою. Проте обсяги реалізованої продукції не покривають навіть поточних нарахувань зарплати. Крім того, залишкова вартість основних засобів на сьогодні це всього лише 1,4 мільйона гривень. При загальній заборгованості на 1 липня 3,875 мільйона гривень.

За підписом міського голови Рівного направлено звернення до міністра оборони України та до органу, якому підпорядковане підприємство, з пропозицією розглянути питання доцільності реорганізації або ліквідації підприємства. Або надання державного замовлення для покращення його фінансового стану і виплати заробітної плати. На жаль, на сьогодні таке рішення не прийнято, говорить Наумов.

По підприємствах-банкрутах ріст заборгованості зупинено, ліквідаційна процедура триватиме до кінця року.

 

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ