Як рівняни вночі знайомились з експонатами і привидами музею (ВІДЕО)

У рамках заходів "Музейного марафону", який традиційно приурочено до Міжнародного дня музеїв, у Рівненському краєзнавчому музеї відбулася нічна екскурсія.

“Ніч в музеї” – такий захід в рамках “Музейного марафону” відбувся вчора у Рівненському краєзнавчому музеї. Відвідувачі, що завітали цього вечора до закладу, мали нагоду ознайомитися з постійно діючими виставками та експозиціями музею в особливій атмосфері – при ліхтариках та свічках.

Працівники музею підготували захоплююче театралізоване дійство, не просто провівши гостей залами музею, а здійснивши віртуальну мандрівку крізь епохи і століття. Від залу до залу гостей зустрічали і Мавка Лісова, яка познайомила відвідувачів із флорою і фауною нашого краю, згадавши при цьому тих тварин, яких здавна наш народ пов’язував із міфологічними істотами та легендами.

Зустрічав гостей і гетьман Богдан Хмельницький, який розповідав про свої поразки та перемоги, про традиції та звичаї козаків, рідкісні знахідки доби Хмельниччини, які були віднайдені на території Волині.

Приймали цього вечора відвідувачів і самі князі Любомирські, розповівши про цілу епоху правління у Рівному їхнього роду, про розбудову замку і навіть про деякі сімейні таємниці.

На власні очі гості музею змогли побачити і таких письменників, як Володимир Короленко, відомий своїм твором “Діти підземелля”, який пов’язують із руїнами замку Любомирських, та Улас Самчук, який жив і працював у Рівному та, як відомо, був першим редактором часопису “Волинь”.

Зв’язкова УПА розповіла про непросте життя і боротьбу своїх побратимів, діяльність отамана Бульби-Боровця, художника Ніла Хасевича тощо.

Не обійшлося, звісно, і без привидів, які раз у раз з’являлися у коридорах музею.

Завершилось дійство традиційними українськими вечорницями – із плітками, жартами, піснями, демонстрацією традиційного волинського жіночого вбрання, серпанкового одягу та рушників. Ну і звичайно як без частування!

На завершення директор краєзнавчого музею Олександр Булига подякував усім, хто долучився до організації заходу і завітав на нічну екскурсію, а також запросив усіх на 27-мі “Музейні гостини”, які відбудуться вже завтра, 19 травня, на території,  прилеглій до музею.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ