Як Сергій Пантюк у Рівному розважав дітей скоромовками (ВІДЕО)

Напередодні Всеукраїнського арт-семінару КУСТ-2018 один із його постійних учасників Сергій Пантюк (м.Київ) провів у Рівному зустріч для дітей. Письменник розповідав вихованцям літнього табору про свої нові книжки, дитячі вірші, читав скоромовки, байки та вірші-перевертасики.

Зустріч із українським поетом, прозаїком, видавцем, громадським діячем Сергієм Пантюком відбулася у Рівненській обласній бібліотеці. Вихованці літнього табору при бібліотеці мали нагоду ближче познайомитись із письменником, чиї твори входять до дитячих підручників. Поет так і сказав:

  • Так, я саме той письменник з підручника, якому можна підмальовувати вуса і ріжки. Я сам так робив колись, і не знав, що от тепер, виявляється, настане час розплати, – жартома підбадьорив малечу Сергій.

Поет розважав малечу скоромовками, байками, дитячими віршиками-перевертасиками, під час знайомства з якими діти згадували, що таке, байка, рими, синоніми, наголос тощо.

  • Я вважаю, що всі ми залишаємось трохи дітьми, тому пропоную пограти з нами усім, хто вважає себе дорослими, – запропонував Сергій Пантюк.

Письменник озадачував дітей цікавими запитаннями, пропонував шукати “заховані” у віршиках рими, розгадувати слова-перевертаси.

Також Сергій Пантюк познайомив рівненських дітлахів із своєю книжкою “Вінчі й Едісон”, де головні герої – брати-бешкетники, які живуть у 2045 році і носять імена видатних винахідників. Хлопці вирішують здійснити подорож машиною часу і привозять додому з минулого невеличке яйце динозавра-трицератопса.

  • Взагалі у цій повісті всі герої носять імена відомих вчених та винахідників, – розповів письменник, пропонуючи дітям згадати, хто такий Леонардо да Вінчі, Едісон, Декарт, Евклід, Тесла, Коперник. –  Обидва брати закохані в дівчину, яку звати Софія Ковалевська. Але оскільки їй не дуже подобається таке довге ім’я, вона називає себе Фійкою. До речі, багато дівчаток після прочитання цієї книжки також почали називати себе Фійками.

Сергій Пантюк також зауважив, що ідею написання й основні сюжетні ходи цієї книжки йому підказав його син Яромир, який ще в 4-річному віці страшенно захоплювався динозаврами і знав усі їхні підвиди і назви. Наразі хлопець вчиться за кордоном у спеціальній школі для дітей індиго.

Розповів письменник і про свою найсвіжішу книжку для дітей “Тимко і ґелґотунчик Шкода”, де головний герой потрапляє на ферму і знайомиться зі чудернацьким розбишакуватим гусенятом, а також зачитав вірші із нової збірки, що тільки готується до друку “Гриць – вигадник небилиць”.

Потому прийшла черга дітлахів ставити питання письменнику. Найбільше рівненських школярів цікавило, скільки Сергієві Пантюку років, чому він такий дорослий, звідки стільки знає про книжки, чи є в нього діти та домашні улюбленці.

  • Я так багато подорожую, що дуже рідко буваю вдома, тому від ідеї з домашнім улюбленцем давно відмовився, – розповів Сергій Пантюк. – Втім, якби міг можливість, завів би собі, напевно, черепаху, яка б їздила зі мною скрізь у моєму рюкзаку.

На завершення ж зустрічі одна з найменших слухачів потішила всіх своїм фінальним запитанням: “А коли вже буде свобода?”. Отримавши “свободу”, діти залюбки зробили фото з письменником на згадку про зустріч, дружно промовляючи про цьому слово-усміхайлик “три-це-ра-топс”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Дмитро Лазуткін презентував у Рівному свої пульсуючі вірші (ВІДЕО)

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ