Юні веслувальники з Рівненщини форсують Басів Кут

Вчора у Рівному стартував чемпіонат області з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат на призи семиразового чемпіона світу Юрія Гуріна.

Змагання відбуваються на веслувально-спортивній базі «Басів Кут» Рівненської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна». В турнірі беруть участь більше шістдесяти юних спортсменів з Рівного, Млинова, Дубна та Березного.

На урочистому відкритті змагань з вітальним словом до учасників звернувся найтитулованіший рівненський веслувальник Юрій Гурін. Багаторазовий переможець та призер чемпіонатів світу поділився з юнаками досвідом, роздав автографи та пригадав пам’ятні моменти зі своєї спортивної біографії.

– Все починається з малого. Я так само, як і ви, тренувався на цій базі, хоча перші кроки у веслуванні робив у Березному. Перспектива розвитку цього виду спорту є, але потрібно вкладати фінанси, запрошувати більше дітей. Веслування розвиває силу, виховує характер. Потрібно покращити елементарні умови, щоб діти після тренування могли прийняти душ, переодягнутися в теплій роздягальні. Таких умов зараз немає, але ми сподіваємось, що все це з’явиться, – додав Юрій Гурін.

Чемпіонат Рівненської області з веслування на призи Юрія Гуріна є традиційним змаганням, де відбувається відбір найсильніших спортсменів, які представлятимуть Рівненщину на чемпіонаті України в Ковелі. Учасники долають дистанції у 200, 500 та 1000 метрів. Організатори зазначають, що рівненська школа веслування є традиційно сильною, місцеві юнаки неодноразово стають переможцями та призерами всеукраїнських змагань. Найкращі результати в області демонструють вихованці рівненської та дубенської секцій. Дубенчани сильні в каное, рівняни – в байдарках.

Чотирнадцятирічні учасники змагань Денис та Павло розповіли, що займаються веслуванням вже п’ять років. Хлопці сподіваються поборотись за перемогу на дистанції 1000 метрів. Окрім Рівного, спортсмени відвідують турніри в сусідніх Дубно, Млинові та Ковелі. Додають, що там умови трохи кращі, зокрема глибші водойми, чистіша вода та менший вітер.

Серед останніх успіхів місцевої школи веслування – бронзова нагорода Тараса Міщука на минулих Олімпійських іграх в каное-двійці. 22-річний спортсмен є вихованцем Дубенської секції, але ще до Олімпіади в Ріо-де-Жанейро поступив у Львівське училище фізкультури і вже там готувався до головних змагань чотириріччя. Вигравши бронзову медаль, Тарас Міщук приїхав на батьківщину і подякував своїм тренерам за путівку у спорт великих досягнень.

Сучасний стан веслування на Рівненщині, так само як і переважна більшість інших видів спорту, тримається на ентузіазмі атлетів та їхніх тренерів. Матеріально-технічна база потребує якісного оновлення, закупівлі необхідного інвентарю.

– Складне становище держави відображається і на спортивній сфері, просто немає коштів придбати необхідний інвентар. Це проблема загальноукраїнська. Багато інвентарю купують батьки, які бачать, що в їхніх дітей є потенціал. Школа фінансується тільки на заробітну плату працівникам, все інше лежить на плечах батьків – інвентар, переїзди, харчування під час змагань. Зарплата тренерам виплачується, вони навчають дітей, але це далеко не ті умови, які є в сусідніх країнах, зокрема колишнього Радянського Союзу, – розповідає голова фізкультурно-спортивного товариства «Україна» Анатолій Биков.

За словами тренерів, основна вимога, аби потрапити в секцію веслування – вміння добре плавати. У зимовий період, коли Басів Кут покривається кригою, спортсмени підтримують фізичну підготовку в залах, катаються на лижах та плавають в басейні.

– Веслування непростий вид спорту. Хоча здається, що літом чудово бути на природі, плавати на водоймах. Але зимою це дуже складна річ. Вода покривається кригою. Наші вихованці плавають і на Усті, переважно взимку, коли Басів Кут покритий кригою. Діти переносять човни через дамбу, буває орендують там гараж і виходять на річку, – додає Анатолій Биков.

В майбутньому організатори планують зробити турнір з веслування на призи Юрія Гуріна всеукраїнським, а при можливості залучати команди з сусідніх країн. Це дозволить популяризувати цей вид спорту, заохочувати молоде покоління до здорового способу життя.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ