З 1 липня мешканців поліського прикордоння пропускатимуть в Білорусь

З 1 липня на українсько-білоруському кордоні розпочнеться сезонний пропуск громадян для збору дикоросів. Державна прикордонна служба Україна нагадує мешканцям Рівненщини про збільшення штрафів за порушення законодавства у прикордонній смузі.

З 1 липня жителі 12 прикордонних населених пунктів Рокитнівського району матимуть можливість законно перетинати українсько-білоруський кордон та збирати ягоди та гриби на території Поліського лісгоспу Республіки Білорусь.

Оформлення громадян буде здійснюватись за принципом минулого року в трьох тимчасових місцях пропуску «Познань», «Березове»  та «Дроздинь» щоденно з 06:00 до 22:00, а в період збору журавлини – з 08.00 до 20.00.

Сезонний пропуск громадян для збору дикоросів проходитиме у два етапи:

– перший – для збору чорниці з 1 липня по 10 серпня;

– другий – для збору журавлини з 1 вересня по 15 листопада.

У минулому році більше 21 тисячі громадян – жителів прикордонних населених пунктів Рокитнівського району Рівненської області скористалися спрощеним пропуском та перетнули державний кордон встановленим порядком.

Однак, не всі мешканці прикордоння були законослухняними та уважними. Протягом всього сезону від державного кордону з профілактичною метою та відповідними роз’ясненнями законодавства було повернуто 1026 дорослих та 205 дітей: деякі намагались скоротити шлях поза пунктами пропуску, а деякі так активно збирали ягоди на українській стороні, що через свою неуважність могли потрапити на територію суміжної країни.

Крім цього, білоруськими прикордонниками було затримано 50 порушників державного кордону, яких притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного законодавства та скасовано перепустки на територію Поліського лісгоспу Республіки Білорусь на весь період збору дикоросів.

Державна прикордонна служба нагадує, що з 29 квітня 2018 року набрав чинність Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави». Відтак, відтепер мінімальний штраф за статтею 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за вчинення злісної непокори законним вимогам прикордонного наряду становить 850 гривень, а максимальний 3400 гривень. При цьому донедавна за цією статтею передбачався максимальний штраф у розмірі всього 170 гривень.

Крім того, за незаконне перетинання державного кордону (стаття 204-1) мінімальний штаф становитиме 3400 гривень, а максимальний штраф 13 600 гривень.

Державна прикордонна служба України звертається до громадян та інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань. Повідомляємо, що у разі систематичних порушень державного кордону, прикордонного режиму та інших порушень законодавства у прикордонній смузі, білоруська сторона може скасувати досягнуті домовленості про сезонний пропуск громадян на свою територію.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ