За довгобуд на Північному місту доведеться платити?

Міська влада Рівного і місцевий приватний університет ніяк не можуть поділити недобудований дитячий садок, що на вулиці Коновальця. То місто продавало, то через суди повертало довгобуд. Тепер же приватний університет вимагає, аби місто повернуло кошти, які були витрачені на купівлю недобудови.  

Управління комунальною власністю Рівненської міської ради продало недобудований дитсадок приватному університету ще у 2007 році з метою перепрофілювання під навчальний корпус.

Покупець зобов’язався інвестувати в об’єкт 8,77 мільйона гривень, створити 18 робочих місць, ввести в експлуатацію корпус до 1 січня 2013 року.

У 2013 році університет через суд добився зміни умов договору, а саме відкладення строків введення в експлуатацію об’єкта до 1 січня 2015 року. Крім того, тоді було змінено призначення будівлі з навчального комплексу на дошкільний заклад із поглибленою підготовкою дітей.

У лютому 2015 року перевірка показала, що умови договору не виконані, а приміщення і прилегла територія перебувають у занедбаному стані.

Університет позов про розірвання договору заперечував і вказував на часткове виконання договору, зокрема виготовлення проектної документації. Однак встановлено, що договір про складення проектно-кошторисної документації укладено тільки у липні 2015 року, тобто з порушенням строків.

Зрештою, 6 квітня 2016 року Господарський суд Рівненської області розірвав договір купівлі-продажу недобудованого дитячого садочка в м. Рівне, на вул. Коновальця, 16 між управлінням комунальною власністю і «Міжнародним економіко-гуманітарним університетом імені академіка Степана Дем’янчука». Однак процедура передачі довгобуду місту досі не завершилася.

А тим часом університет через суд взявся за відсудження грошей у міста, затрачених на довгобуд. Навчальний заклад просить повернути 11,2 мільйона гривень.

– Слухалася судова справа, де відповідачем була Рівненська міська рада. Управління комунальною власністю Рівненської міської ради було третьою особою. У ході розгляду судової справи, суд задовольнив позовні вимоги МЕГУ частково. І за рішенням суду Рівненська міська рада має повернути університету близько 8 мільйонів гривень. Управління комунальної власності, як третя особа, яка була залучена до участі у справі, подала апеляційну скаргу на рішення суду і клопотання про відстрочення сплати судового збору. Бо ж річні видатки управління становлять лише 77 тисяч гривень. А в даному випадку треба заплатити 257 тисяч гривень. Кошти просили віднайти і виділити з міського бюджету, – розповідає начальник управління комунальної власності Наталія Поліщук.

Віднайти кошти і «захистити честь міста» на останній сесії Рівнеради просив колег-депутатів і міський обранець від «Самопомочі» Микола Бляшин. Хоча й зауважив, що програш судової справи – недопрацювання юристів.

– 8 мільйонів для міста – це щонайменше один новий тролейбус. Я аналізував це судове рішення. Скажу, що на останнє судове засідання жоден з юристів міської ради не прийшов. Вони написали ніби мають поважну причину: готуються до сесії. Також ніхто з юристів у суді не подав клопотання про строки позивної давності. Однозначно потрібно подавати апеляцію, і гроші на це шукати у резервному фонді.

Проте більшість міських обранців цю позицію не підтримала, коштів не передбачили. Тому-то, ймовірно, місту доведеться шукати «зайві» мільйони.

До слова, засновниками «Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука» є Анатолій і Юрій Дем’янчуки, Ольга Аблєсімова, Тетяна Вішенцова, Василь Мадзігон.

Вам також можуть сподобатись
Комментарі
Завантаження...
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ